Kurucumuz

CANER KILIÇ

Caner KILIÇ, 1991 yılında Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun oldu.

PRO-TEK Müşavirlik Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. firmasını 1999 yılında kurdu.

Yurtiçi ve yurtdışında birçok ulusal ve uluslararası  korozyon kontrol ve katodik koruma projelerinde başarıya imza attı. Konusunda 1992 yılından günümüze olgunlaşan bilgi birikimi ve tecrübesiyle ülkemizde ilkleri gerçekleştiren ekiplerin önderliğini yaptı.

Bilgi, deneyim ve kalite bütünleşmesi olan PROTEK markasıyla gerçekleştirdiği projeler arasında; Betonarme donatıların galvanik/dış akım katodik koruma sistemleri, anodik koruma sistemleri, deniz içi iskele kazık galvanik anotlu/dış akım katodik koruma sistemleri, deniz içi metro geçiş köprüsü çelik ayakları katodik koruma sistemleri, ex-proof ortamlarda dış akım katodik koruma sistemleri, doğalgaz ana iletim hatları galvanik/dış akım katodik koruma sistemleri, AC/DC interferans raporlama çalışmaları, anti-fouling sistemleri sayılabilir.

 

Caner KILIÇ, PRO-TEK öncesinde 1992 ile 1999 yılları arasında korozyon kontrol ve katodik koruma sektöründe;
Uzun Mühendislik firmasında Teknik Müdür/Katodik Koruma Mühendisi olarak,
3K Mühendislik’te Kurucu Üye/Teknik Müdür/Katodik Koruma Mühendisi olarak ve
KORTEK Mühendislik’te Kurucu Üye/Genel Müdür/Katodik Koruma Mühendisi olarak görevler yaptı.

1992 yılında yurdumuzda bu sektörde faaliyet gösteren sayıları bir kaçı geçmeyen firmalarda yabancı dil bilen, kaynaklara ulaşıp yorumlayabilen akademisyenlerin dışında kimse yokken, Caner KILIÇ uluslararası firmalarla işbirlikleri oluşturup, uluslararası korozyon kuruluş ve organizasyonlarıyla bağlantılı bir şekilde “Korozyon Kontrol ve Katodik Koruma” konusunda toplum algısı oluşturma çalışmalarını yürüttü.

Kimya Mühendisleri Odası ve Türkiye Korozyon Derneği üyelikleri bulunmaktadır. Bu dernek ve odalarda muhtelif dönemlerde yönetim kurulu üyelik görevleri ifa etmiştir. 

Aynı zamanda uluslararası korozyon ve katodik koruma kuruluşu olan ‘Natinonal Association of Corrosion Engineeers’ (NACE) üyeliği bulunmaktadır.

İyi derecede ingilizce bilmektedir.

İlgi alanları fotoğrafçılık, halk ozanları ve halk müziğidir.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.

SERTİFİKALARIMIZ

SERTİFİKALARIMIZ

BİLGİ ve KALİTE İLE 20 YILI AŞAN DENEYİM

Korozyondan Yarınlarınızı ve Yatırımlarınızı Koruyalım